Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (3)
1% podatku na Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo

1% podatku na Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo to organizacja zrzeszająca ludzi z pasją, którzy pragną dzielić się z innymi studentami mądrością i radością płynącymi z Ewangelii. Jesteśmy jedyną organizacją w Warszawie, a być może i w Polsce, która na tak dużą skalę promuje wartości katolickie w środowisku akademickim. Prezentowanie tych wartości, a także nasz osobisty rozwój duchowy są celem Stowarzyszenia. Soli Deo nie jest klasyczną wspólnotą ani duszpasterstwem, tylko organizacją studencką o profilu katolickim.

Jednak jak każdy potrzebujemy środków na naszą działalność. Nie mamy sponsorów, a jako organizacja pożytku publicznego utrzymujemy się przede wszystkim z 1% podatku.

Dlatego właśnie prosimy o wsparcie. Gwarantujemy, że odwdzięczymy się kolejnymi wartościowymi spotkaniami z wyjątkowymi gośćmi i dalej będziemy promować wyznawane przez Was wartości na naszych uczelniach.

Przy wypełnianiu formularza PIT, w części "Informacje uzupełniające" można podać swoje dane kontaktowe (np. adres e-mai) do czego serdecznie zachęcamy. Można również określić szczegółowy cel, na który chcą Państwo przekazać swój 1%.

Nasz nr KRS: 0000145611

Z góry dziękujemy – nie zmarnujemy ani złotówki.

Plakat wykładu Krzysztofa Zanussi

Człowiek jako trzcina myśląca – wykład Krzysztofa Zanussi

Krzysztof Zanussi - polski reżyser i scenarzysta filmowy, teatralny i telewizyjny, producent filmowy, publicysta, pedagog oraz filozof, dyrektor Studia Filmowego TOR, znany z takich produkcji jak "Iluminacja", "Obce ciało" - zabierze nas w podróż w pełną filozoficznej refleksji i opowie, jaki związek ma wiara z rozumem. Zapraszamy!

Konferencja odbędzie się 22 marca 2018 o godz. 19:00 w auli B w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej (aleja Niepodległości 162).

Chcecie dowiedzieć się więcej o ASK Soli Deo? ;) Zachęcamy do śledzenia naszych fanpage'y:

Wiara teizmu a wiara ateizmu

Wiara teizmu a wiara ateizmu - Mateusz Jakubowski, Bartosz Sokół (SGH)

Czy wiara jest niesprzeczna z rozumem i rozwojem nauki? Zapraszamy na dwie prelekcje w ramach konferencji „Wiara teizmu a wiara ateizmu”.

 1. „Czy racjonalizm pogrzebał Boga?” - Bartosz Sokół
 2. „Czy nowoczesna nauka pogrzebała Boga?” - Mateusz Jakubowski

Konferencja odbędzie się 15 marca 2018 roku o godzinie 19.00 w auli V w budynku głównym SGH (aleja Niepodległości 162).

Mateusz Jakubowski Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie z wyróżnieniem Magna Cum Laude, obecnie doktoryzuje się w zakresie nauk technicznych. Zajmuje go interakcja pomiędzy nauką a wiarą oraz rola rozumu w syntetycznym wyjaśnieniu Wszechświata.

Bartosz Sokół Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz teologii w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej w Warszawie. Interesuje się historią chrześcijaństwa w kontekstach społecznych i kulturowych, filozofią oraz apologetyką. Zachwycony Chrystusem.

Strona wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/596299670712477

Rekolekcje SGGW

Rekolekcje Silentium Sacrum - cisza, która ratuje życie (SGGW)

ASK Soli Deo SGGW ma zaszczyt zaprosić wszystkich na odbywające się na naszej uczelni rekolekcje wielkopostne „Silentium Sacrum - cisza, która ratuje życie”, które poprowadzi ks. Przemek Kawecki

Co w programie?

 • 13 i 14 marca o godz. 19:00 - konferencje w bud. 23, aulach I i II na Kampusie SGGW
 • 15 marca o godz. 17:00 - Msza Święta w bud. 24, auli I na Kampusie SGGW
 • 23 marca o godz. 18:30 - Droga Krzyżowa spod krzyża przy akademiku Bazyliszek do kościoła Św. Katarzyny przy ul. Fosa 17

Koniecznie przyjdźcie i posłuchajcie razem z nami !!! :)

Warsztaty Zrozumieć Pacjenta na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Zrozumieć pacjenta - czyli o komunikacji w medycynie

Koło Terenowe Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ma zaszczyt zaprosić na spotkanie i warsztaty dotyczące relacji z pacjentem pt. "Zrozumieć pacjenta... Czyli o komunikacji w medycynie". Wydarzenie odbędzie się 24.02.2018 o godzinie 10:00 na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Banacha 1).

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy studentów kierunków medycznych na temat kontaktu z pacjentem, aby w przyszłym życiu zawodowym mogli skuteczniej leczyć swoich podopiecznych.

Program:

 • 10:00 - 11:10 "Komunikacja w relacji lekarz - pielęgniarka - pacjent - rodzina pacjenta" (dr n. med. Paulina Hakim, sala Olszewskiego)
 • 11:10 - 11:30 Przerwa
 • 11:30 - 13:30 Warsztaty (jeden z trzech do wyboru):
  1. Pacjent w depresji - jak pomóc? (Fundacja Zobacz...JESTEM - Danuta Wieczorkiewicz, sala Krauzego) 2.Komunikacja z rodzicem dziecka chorego ( Agnieszka Kacprzak, sala seminaryjna III)
  2. Jak rozmawiać z pacjentem terminalnie chorym? (dr n. med. Paulina Hakim, sala Derbnik)

Zapisy

Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularz: goo.gl/yqVxQ9

W razie pytań lub braku potwierdzenia zapisu w ciągu dwóch dni prosimy o kontakt na [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres] Do zobaczenia!

FB: https://www.facebook.com/events/995452300609030/

Bal Maskowy Soli Dep

Bal Maskowy Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na niesamowity Bal Maskowy!

Impreza będzie utrzymana w aurze tajemniczości, którą stworzymy wszyscy razem poprzez zasłonięcie swoich oczu maskami oraz ubranie pięknych strojów wieczorowych. Świetna muzyka, skromny poczęstunek oraz doborowe towarzystwo sprawią, że będzie to niezapomniana noc.

Impreza odbędzie się 20 stycznia 2018 w sali Caritas Archidiecezji Warszawskiej na ul. Krakowskie Przedmieście 62. Wejście będzie możliwe od godziny 20.00. O godzinie 20.30 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie. Zabawa potrwa do godziny 04.00.

W trakcie trwania imprezy zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą maskę :D Maski mogą być kupne lub ręcznie robione, liczymy na kreatywność.

Zapisy na zabawę https://goo.gl/Xg7eFc.

Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 15.01.18 r.!

Ceny biletów:

 • Członkowie Soli Deo (podpisana deklaracja): 20 zł
 • Sympatycy Soli Deo: 30 zł

Impreza jest bezalkoholowa. Obowiązują stroje wieczorowe oraz MASKI!

W zabawie mogą wziąć udział osoby w wieku 18-30 lat.

Nie musisz mieć pary, może właśnie na tej imprezie poznasz kogoś nowego? ;)

Dane do przelewu zostaną wysłane w wiadomości z potwierdzeniem zapisu.

W razie jakichkolwiek pytań albo braku potwierdzenia zapisu w ciągu dwóch dni napisz do nas na [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres]

Do zobaczenia! :)