Kim jesteśmy
Akademickie Stowarzyszenie Katolickie SOLI DEO to organizacja zrzeszająca ludzi z pasją, którzy pragną dzielić się z innymi studentami mądrością i radością płynącymi z Ewangelii. Jesteśmy jedyną organizacją w Warszawie, a być może i w Polsce, która na tak dużą skalę promuje wartości katolickie w środowisku akademickim. Prezentowanie tych wartości, a także nasz osobisty rozwój duchowy są celem Stowarzyszenia. Soli Deo nie jest klasyczną wspólnotą ani duszpasterstwem, tylko organizacją studencką profilu katolickim.
Na warszawskich uczelniach od 1989!
Wizytówką naszego stowarzyszenia są m.in. konferencje, organizowane często w ramach cyklicznych projektów, przyciągające stale setki, a niekiedy nawet tysiące studentów. Do tego warsztaty, rekolekcje (wyjazdowe i na uczelniach!), adoracje, wyjazdy integracyjne, koncerty, imprezy bezalkoholowe, spotkania modlitewno – dyskusyjne, akcje zapisów do banku dawców szpiku, akcje honorowego oddawania krwi. Nasze stowarzyszenie promuje także wolontariat.
Trudne tematy
Poruszamy wiele interesujących tematów, np. in vitro, miłość i relacje damsko-męskie, wolność prezentowania katolickich i patriotycznych wartości, sens cierpienia, pokonywanie własnych słabości, realizacja marzeń, trudne pytania dotyczące seksu, antykoncepcji, celibatu i innych aspektów nauczania Kościoła niezrozumiałych dla wielu studentów.
Znani i lubiani goście!
Zapraszamy osoby, których studenci chętnie słuchają. Naszymi gośćmi byli m.in. Jerzy Stuhr, Radosław Pazura, ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Wojciech Cejrowski, Tomasz Zubilewicz, Marek Jurek, Bronisław Wildstein.
„Jedynemu Bogu”
Nazwą i głównym hasłem Stowarzyszenia są słynne słowa Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego - „Soli Deo” - różnie tłumaczone: „Samemu Bogu”, „Jedynemu Bogu”. Kardynał Wyszyński jest też naszym patronem.
Logo
Znakiem (logotypem) Soli Deo jest czarny krzyż kardynalski, będący częścią herbu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na żółtym tle tarczy z czarnymi konturami. Znak zawiera nazwę Stowarzyszenia. Logo w różnych rozdzielczościach
Oddolne inicjatywy członków!
Co nas wyróżnia spośród innych organizacji katolickich? Działamy bezpośrednio na uczelniach i sami kreujemy sposób promocji wartości katolickich w środowisku studenckim. Popieramy oddolne inicjatywy członków. Dajemy możliwość poznania studentów innych uczelni i tworzenia projektów ogólnowarszawskich i ogólnokrajowych.
Spontaniczne inicjatywy!
Są także spontaniczne inicjatywy jak choćby wyjazd na spotkanie z Benedyktem XVI w 2006 roku, tworzenie miejsc pamięci i modlitwy po śmierci papieża Jana Pawła II i po katastrofie smoleńskiej.
Nasz kapelan naszym partnerem!
Nasz kapelan jest naszym partnerem - opiekunem, niczego nam nie narzuca, niczego nie każe. Obecnie opiekę duchową sprawuje ks. Maciej Jaszczołt.
Życie towarzyskie
Członkowie Soli Deo cenią sobie to, że Stowarzyszenie jest świetną szansą zawarcia wielu ciekawych znajomość. Niektórzy odnaleźli w Soli Deo nawet swoją "drugą połowę". Jesteśmy grupą dobrych znajomych, zawsze miłych i otwartych na innych, którzy wyznają podobne wartości. W każdej chwili, każdy może dołączyć do naszej paczki.
Relaksując się po ciężkiej nauce wspólnie szalejemy na comiesięcznych imprezach tanecznych, spotykamy się przy grillu, gramy w piłkę nożną, kosza, siatkę, a także chodzimy do kina, teatru. Od kilku lat organizujemy imprezę sylwestrową dla członków i sympatyków Soli Deo.
Organizujemy weekendowe wycieczki w różne miejsca w Polsce i za granicą, wyjazdy nad morze i na narty. Do tradycji należy obóz zerowy dla nowych członków w górach na początku września.
Z nami nie można się nudzić!:-)
Uporządkowanie
Władzę nad całym stowarzyszeniem sprawuje pięcioosobowy Zarząd Główny wybierany na walnym wszystkich członków w składzie: Prezes, Skarbnik, Sekretarz, PR (członek zarządu ds. Kontaktów Zewnętrznych) i HR (członek zarządu ds. Członków Stowarzyszenia).
Mamy także ogólnosolideowe sekcje: Integracyjną, Kulturalna, Promocyjną, Piłkarską, Statystyczna, Teologiczno-Filozoficzna, Wolontariatu, a także zespół muzyczny „Lumen”.