Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
Jak dobrze wystartować

Jak dobrze wystartować

ASK Soli Deo serdecznie zaprasza na coroczny cykl Fundamenty Sukcesu, który odbywa się w Szkole Głównej Handlowej. Jednak w tym roku wyjątkowo nie zobaczymy się w murach uczelni, a spotkania przenosimy do wirtualnej rzeczywistości. Przed nami bardzo ciekawe, wartościowe i inspirujące konferencje, które będziecie mogli obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Druga z naszych konferencji pod tytułem „Jak dobrze wystartować? O sukcesie w biznesie i wartościach” odbędzie się 10 grudnia o godzinie 20:00. Naszym prelegentem będzie dr Sławomir Mentzen, który opowie o zakładaniu własnej działalności gospodarczej oraz radach z tym związanych, uwzględniając rolę wartości katolickich oraz relacji z innymi ludźmi. Będzie również możliwość zadawania pytań w sesji Q&A.

Nasz gość sam jest dobrze prosperującym przedsiębiorcą. Jest właścicielem Kancelarii Mentzen (zajmującej się m.in. doradztwem podatkowym) oraz od niedawna Browaru Mentzen. Poza tym jest prezesem Kongresu Polskiego Biznesu, ekonomistą, doktorem nauk ekonomicznych (zdobył także licencjat z fizyki teoretycznej) oraz politykiem Konfederacji (wiceprezes partii KORWiN).

UWAGA! Spotkanie odbędzie się ONLINE, na kanale ASK Soli Deo na YouTube.

LINK DO TRANSMISJI: https://youtu.be/rjQiD3cp1-w

Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 10 grudnia 2020 (czwartek), 20:00

Gdzie: kanał ASK Soli Deo na YouTube

Skandale, i co dalej?

Skandale, i co dalej?

Jesteś świadkiem sytuacji powodującej zgorszenie i nie wiesz jak zareagować?

Oburza Cię zachowanie innych ale nie umiesz podać argumentów potwierdzających Twoje racje?

Otaczają Cię przeróżne skandale, wobec których nie potrafisz być obojętny, a jednocześnie pojawiają się w Twojej głowie różne wątpliwości i pytania?

Te rekolekcje są właśnie dla Ciebie!

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo pragnie zaprosić na Rekolekcje Adwentowe pt. "Skandale, i co dalej?", które odbędą się w formie mszy świętych z kazaniem rekolekcyjnym w trzech kolejnych dniach: 29.11-1.12(od niedzieli do wtorku) w Archikatedrze Warszawskiej.

Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. kanonik Bartosz Szoplik, wikariusz Bazyliki Archikatedralnej, a także opiekun duchowy naszego Stowarzyszenia 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

CO: Rekolekcje adwentowe

GDZIE: Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie

KIEDY: 29.11-1.12, g. 19:00

Misje na wysokim poziomie

Misje na wysokim poziomie

ASK Soli Deo serdecznie zaprasza na coroczny cykl Fundamenty Sukcesu.

Pierwsza konferencja pod tytułem „Misje na wysokim poziomie. Czy można mówić o sukcesie w ewangelizacji?” odbędzie się 3 grudnia o godzinie 21:00 w formie transmisji na naszym kanale na YouTubie. A w jej ramach czeka nas łączenie z pięknym, ale jakże odległym od nas Peru. Naszym gościem będzie ks. Maciej Słyż, misjonarz żyjący i pracujący na co dzień w tym południowoamerykańskim kraju. Ksiądz Maciej prowadzi działalność misyjną w Peru od 2012 roku. Posługuje w parafii położonej w mieście Huancayo w Andach na wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Nasz prelegent opowie o swojej działalności misyjnej oraz poruszy kwestię tego, czy można mówić o sukcesie jego posługi wśród peruwiańskich górali. Ksiądz Maciej nawiąże też szerzej do zagadnienia ewangelizacji i możliwości odniesienia sukcesu w tym zakresie. Będzie również możliwość zadawania pytań w sesji Q&A.

UWAGA! Spotkanie odbędzie się ONLINE, na kanale ASK Soli Deo na YouTube. LINK DO TRANSMISJI: https://youtu.be/o98R-v2Sv5I Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 3 grudnia 2020 (czwartek), 21:00 Gdzie: kanał ASK Soli Deo na YouTubeCzy miłość bez krzyża ma sens

Czy miłość bez krzyża ma sens

Zapraszamy na pierwszą konferencję pod tytułem „Czy miłość bez krzyża ma sens? O poświęceniu, wierze i zaufaniu w małżeństwie”, która odbędzie się już 23 listopada o godz. 19. Spotkanie poprowadzą Państwo Iga i Konrad Grzybowscy- rodzice trójki wspaniałych dzieci oraz założyciele fundacji "Ster na miłość".

Podczas konferencji prelegenci opowiedzą jak przetrwać trudności w rodzinie i dlaczego ich zdaniem warto zdać się na wolę Boga.

Ze względu na okoliczności całe wydarzenie obędzie się ONLINE, z wykorzystaniem platformy YouTube. Jak zawsze całość jest bezpłatna, jedyne co trzeba zrobić to zapisać się przez formularz, w odpowiedzi wyślemy link do transmisji.

LINK DO FORMULARZA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDWe69OHJKy4FXFqtd7zIuYl_r5ZwdF1e7lO-PgQy7lfgu-w/viewform

DATA: 23.11.2020 (poniedziałek) GODZINA: 19:00 MIEJSCE: Youtube

Zapraszamy serdecznie! 🙂Wstąp do Soli Deo-Online!

Wstąp do Soli Deo-Online!

Szukasz organizacji studenckiej dla siebie? Chcesz współpracować z ludźmi z wartościami i zawierać przyjaźnie na życie? Organizować wyjazdy, imprezy oraz wydarzenia wypełniające największe sale uniwersyteckie i zapraszać wyjątkowych gości, ludzi których od lat podziwiasz?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz studia, czy też od lat odwiedzasz mury swojej uczelni, ale jeszcze nie znalazłeś tam miejsca dla siebie – zapraszamy do Soli Deo!

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo to największa w Polsce organizacja promująca nauczanie Kościoła katolickiego w środowisku akademickim. Naszymi gośćmi byli m. in. ks. Marek Dziewiecki, ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak, prof. Wanda Półtawska, Krzysztof Ziemiec i Wojciech Modest Amaro.

W tym roku, ze względu na panującą sytuację na świecie, przychodzimy do Was z naszymi tradycyjnymi spotkaniami rekrutacyjno-informacyjnymi w formie online! Spotkania odbędą się na Skypie w dwóch terminach do wyboru- 12.11 (czwartek) lub 19.11 (również czwartek)- oba o godz. 20:00.

UWAGA!!! Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy wypełnić FORMULARZ: https://forms.gle/UJWmLtEDXCQnzvjC9 Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do spotkania na Skypie!

Serdecznie zapraszamy do udziału i do poznania się! Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli DeoWeekendowy Wyjazd Zerowy ASK Soli Deo 2020

Weekendowy Wyjazd Zerowy ASK Soli Deo 2020

Przychodzimy do Was z fantastyczną propozycją na spędzenie czasu i integrację!! 🙂 Zapraszamy na weekendowy Wyjazd Zerowy z ASK Soli Deo. W tym roku jedziemy do Loretto nad Liwcem (koło Wyszkowa, ok. 70 km od Warszawy). Spędzimy czas na integracji, aktywnym odpoczynku na łonie natury, zwiedzaniu okolicznych miejscowości oraz, oczywiście, dobrej zabawie. Jeśli zaczynacie studia w Warszawie lub już studiujecie i chcecie od samego początku poznać ludzi o podobnych wartościach, to koniecznie jedźcie z nami!

KIEDY: 16-18.10.2020 r. GDZIE: Loretto nad Liwcem KOSZT: 300 zł W CENĘ WLICZONE JEST:

  • nocleg w Domu Pielgrzyma (Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej)
  • pełne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje
  • dojazd na miejsce
  • spływ kajakowy po Liwcu
  • zwiedzanie okolicznych miejscowości
  • ubezpieczenie NWW

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy do 25.09.2020r. Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/1J1whS_PnHA6mxCx6harpsBxKW7i3hNtR8FFnV69jM1k/viewform UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa:

  • uczestnicy mają obowiązek przestrzegać obowiązujących obostrzeń
  • Organizator ma prawo odwołać Wyjazd Zerowy w sytuacji zmian w regulacjach prawnych
  • Osoby poddane kwarantannie, izolacji, zakażone koronawirusem oraz rozpoznające u siebie objawy COVID-19 nie mogą być uczestnikami Wyjazdu Zerowego.

Wszystkie pytania prosimy kierować pod adres: [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres] Gwarantujemy miłe towarzystwo i świetną atmosferę. Wyjazd bezalkoholowy, dedykowany maturzystom oraz studentom. Zapraszamy!WSTĄP DO SOLI DEO- EDYCJA ONLINE!

WSTĄP DO SOLI DEO- EDYCJA ONLINE!

Szukasz organizacji studenckiej dla siebie? Chcesz współpracować z ludźmi z wartościami i zawierać przyjaźnie na życie? Organizować wyjazdy, imprezy oraz wydarzenia wypełniające największe sale uniwersyteckie i zapraszać wyjątkowych gości, ludzi których od lat podziwiasz?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz studia, czy też od lat odwiedzasz mury swojej uczelni, ale jeszcze nie znalazłeś tam miejsca dla siebie – zapraszamy do Soli Deo! Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo to największa w Polsce organizacja promująca nauczanie Kościoła katolickiego w środowisku akademickim. Naszymi gośćmi byli m. in. ks. Marek Dziewiecki, ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak, prof. Wanda Półtawska, Krzysztof Ziemiec i Wojciech Modest Amaro. W tym roku, ze względu na panującą sytuację na świecie, przychodzimy do Was z naszymi tradycyjnymi spotkaniami rekrutacyjno-informacyjnymi w formie online! Spotkania odbędą się na Skypie w dwóch terminach do wyboru- 19.09(sobota) lub 21.09(poniedziałek)- oba o godz. 20:00. UWAGA!!!

Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy wypełnić FORMULARZ: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKLefgx0h985RcK9dsm68zDXGo_W1E4czt8jYT_IKygQD5OA/viewform Na podany adres mailowy zostanie wysłany link do spotkania na Skypie! Serdecznie zapraszamy do udziału i do poznania sięModlitwa w intencji oddalenia koronawirusa

Modlitwa w intencji oddalenia koronawirusa

w obliczu coraz poważniejszej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie rozpoczynamy serię modlitw w intencji oddalenia epidemii koronawirusa oraz za osoby chore, ich opiekunów, służby medyczne i sanitarne oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Modlimy się każdego dnia o 20:30 przez okres zawieszenia działalności ASK Soli Deo (czyli póki co do 29 marca)- różańcem, suplikacjami lub modlitwą indywidualną.

Zachęcam Was wszystkich do duchowej łączności z kapłanami oraz wiernymi w całej Polsce, zgodnie z zaleceniami władz kościelnych.Wstąp do Soli Deo na UW!

Wstąp do Soli Deo na UW!

Szukasz organizacji studenckiej dla siebie? Chcesz współpracować z ludźmi z wartościami i zawierać przyjaźnie na życie? Organizować wydarzenia wypełniające największe sale uniwersyteckie i zapraszać wyjątkowych gości, ludzi których od lat podziwiasz?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz studia, czy też od lat odwiedzasz mury swojej uczelni, ale jeszcze nie znalazłeś tam miejsca dla siebie – zapraszamy do Soli Deo!

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo to największa w Polsce organizacja promująca nauczanie Kościoła katolickiego w środowisku akademickim. Naszymi gośćmi byli m. in. Marek Jurek, Krzysztof Zanussi, o. Adam Szustak, prof. Wanda Półtawska, Krzysztof Ziemiec i Dariusz Kowalski.

Już 17 marca (wtorek) zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w sali 200 o godzinie 18:15!

Do zobaczenia!

UWAGA! Każdy może przyjść na dowolne spotkanie, to które mu pasuje. Nie trzeba przychodzić na spotkanie swojej uczelni.Rekolekcje "Dla zabieganych"

Rekolekcje "Dla zabieganych"

Wielki post to czas nawroceń. Wśród wielu obowiązków często nie mamy czasu na zadbanie o naszą relację z Bogiem. Wtedy z pomocą przychodzą nam rekolekcje "Dla zabieganych". W szukaniu odpowiedzi pomoże nam ojciec Adam Szustak - znany i ceniony dominikanin, rekolekcjonista, wędrowny kaznodzieja. Dzięki swojej otwartości, poczuciu humoru i silnej wierze przyciąga tlumy do Boga. Daj się przyciągnąć i Ty!

Już 26 marca zapraszamy Cię na rekolekcje z ojcem Adamem Szustakiem. Odbędą się one na terenie SGGW w bud. 23 w auli 1 i 2.

Wstań z kanapy! Nie może Cię zabraknąć!