Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (2)
| ASK Soli Deo
SMM_plakat

Sympatia. Miłość. Małżeństwo.

ASK Soli Deo ma zaszczyt zaprosić na kolejny projekt z cyklu:

SYMPATIA. MIŁOŚĆ. MAŁŻEŃSTWO.

Od 1994 roku cyklicznie na SGH-u poruszamy zagadnienie relacji damsko-męskich!

Na naszych konferencjach nie zabraknie pytań trudnych, jak i kontrowersyjnych, a wszystko po to, by choć trochę lepiej nauczyć się przeżywać nasze sympatie, miłości i małżeństwa.  

W tej edycji zdecydowaliśmy także, by cały projekt sygnowany byl imieniem Basi Paradowskiej.  

Chcesz poznać szczegóły? Kliknij "WIĘCEJ".

Jeśli nie wiesz jak trafić do poszczególnych auli, nie martw się! Przed każdą konferencją zostaną wystawione drogowskazy prowadzące do odpowiednich sal.   

  • **6.05** (piątek)**, godz. 19:00**, Aula VII, Budynek Główny SGH – pokaz wzruszającego filmu pt. **„Film o Basi”** **oraz świadectwo Michała Paradowskiego** – męża Basi.

Zwiastun filmu: http://www.youtube.com/v/-lLt9kteTFU&hl=en&fs=1

 

  • **9.05 **(poniedziałek)**, godz. 18:30**, Aula III, Budynek 34 SGGW – **„Seksualne (i nie tylko…) pułapki w małżeństwie”**.

Małżeństwo jest pełne nieprzewidzianych sytuacji, które mogą prowadzić zarówno do szczęśliwych chwil, jak i kłótni i „cichych dni”. Jednak jeśli zostaniemy ostrzeżeni przed najczęstszymi błędami popełnianymi przez pary, będziemy mogli zawczasu załagodzić sytuację. Państwo Mariola i Piotr Wołochowicz opowiedzą nam o tym, czego możemy się spodziewać w małżeństwie i na co uważać.

 

  • **10.05** (wtorek)**, godz. 19:00**, Aula I, Budynek Główny SGH, 10 maja 2011 r. o godz. 19.00  **"Ona i On: którędy do miłości**"

Dlaczego pierwsze polecenie, jakie Bóg kieruje do ludzi, dotyczy relacji mężczyzna-kobieta (Rdz 1, 28)? W jaki sposób kochać wtedy, gdy uświadamiamy sobie, że ona/on nie jest ideałem? Co to znaczy, że miłość jest bezwarunkowa? Jaki sens ma czystość przedmałżeńska? Jakie są skutki, gdy ona i on nocują razem czy mieszkają ze sobą bez ślubu?... Dlaczego przyjaźń z Bogiem chroni wzajemną miłość dziewczyny i chłopaka? Konferencja ks. Marka Dziewieckiego!

 

  • **12.05 **(czwartek)**, godz. 18:30**, Aula III, Budynek 34 SGGW – **„Prosto z mostu o miłości. 7 zasad szczęśliwej relacji”. **

 Czy zastanawiałeś/zastanawiałaś się, co jest kluczem do szczęścia w związku? Co zrobić, żeby układało Ci się dobrze z Twoją dziewczyną/Twoim chłopakiem? Jeśli tak, to ta konferencja jest właśnie dla Ciebie! Michał Piekara, autor niedawno wydanej książki "Razem przez życie", zdradzi nam, czym się kierować budując udany związek.

 

  • **13.05 **(piątek)**, godz. 19:00**, Aula Główna, Budynek Główny SGH – **„„PIEŚŃ NAD PIEŚNIAMI” od 2500 lat na szczytach list przebojów”. **

Chcesz odkryć prawdziwą naturę człowieka? SWOJĄ prawdziwą naturę? Cnota, duchowość, relacje międzyludzkie, tożsamość kobiety i mężczyzny – to wszystko ma wspólny mianownik, jakim jest „Pieśń nad pieśniami”. To właśnie ją analizuje i przedstawia krakowskiej młodzieży zrzeszonej w DA Beczka ojciec Adam Szustak.

 

  • 14.05 (sobota) – **BAL **będący tradycyjnym zakończeniem projektu SMM.

Miejsce: salka przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie ul. Przy Agorze 9.

Link do maps.google.com

Rozpoczęcie o godzinie 20:00

Bilety do nabycia przed wejściem na Bal

Wstęp: 10zł - osoby spoza Soli Deo 8zł - członkowie Soli Deo

Jest to impreza BEZALKOHOLOWA, górny limit wieku to 30 lat.

Wszelkie pozostałe pytania dotyczące balu prosimy przesyłać na [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres]

 

 

Kilka słów o naszych gościach:

Michał Paradowski jest mężem Basi. To właśnie ich historię opowiada prezentowany film. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i byłym prezesem ASK Soli Deo. Z zamiłowania podróżnik - przejechał Stany Zjednoczone (stopem) i Azję.

 

 

Mariola i Piotr Wołochowicz od lat angażują się w różne formy odnowy biblijnej i poradnictwa rodzinnego. Kierują pracą fundacji Misja Służby Rodzinie. Są autorami wielu publikacji, m.in. “Jak w pełni wykorzystywać Boży dar płciowości? – czyli – Seks po chrześcijańsku”, „Jak wygrać „te sprawy”?”, „Jak wygrać małżeństwo?”.

 

 

Michał Piekara jest prezesem i współzałożycielem Fundacji Rodzin Pełna Chata. Od kilku lat pomaga zakochanym, narzeczonym i małżeństwom. W jego dorobku są między innymi takie książki, jak: "Halo, chłopaki! My potrafimy je kochać!", "Przytul mnie choć na chwilę... Jak być twórczym mężem", "Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać".

 

 

Ojciec Adam Szustak od 2007 roku jest duszpasterzem DA Beczka z Krakowa. Jest autorem książki pt.: „Osioł w raju. O kochającym Bogu i upartym człowieku”. Prowadzone przez niego konferencje i rekolekcje cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży i nie tylko. W tym roku głosił rekolekcje wielkopostne w akademickim kościele św. Anny pt. "Langusta na palmie".