Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
DKCh01.jpg

Dni Kultury Chrześcijańskiej

 Dni Kultury Chrześcijańskiej

Organizowane są w Szkole Głównej Handlowej od 1998 roku. Chcemy w niebanalny i różnorodny sposób przybliżać kulturę chrześcijańską, promować stojące za nią wartości i pokazywać chrześcijańskie korzenie naszej kultury i tradycji!

 

Co między innymi udało nam się zorganizować do tej pory?

 - projekcje filmów, m.in. Piękny umysł Rona Howarda, Prosta historia Davida Lyncha, Tydzień z życia mężczyzny i Duże zwierzę  Jerzego Stuhra, Dług Krzysztofa Krauze, Urok wszeteczny i Brat naszego Boga Krzysztofa Zanussiego, Podwójne życie Weroniki i tryptyk Trzy kolory Krzysztofa Kieślowskiego, Kto nigdy nie żył Andrzeja Seweryna ; w 2003 roku wyświetliliśmy sztukę Teatru Telewizji w reżyserii Krystyny Jandy - Porozmawiajmy o życiu i śmierci  

  • wieczory poetyckie z udziałem Maji Komorowskiej, Krzysztofa Kolbergera, Jerzego Zelnika, Olgierda Łukasiewicza, Ernesta Brylla, Joanny Szczepkowskiej, ks. Mieczysława Malińskiego.  

  • konferencje na różnorodne tematy, m.in. panel dyskusyjny Tygodnika Powszechnego "Kultura przez ucho igielne" z udziałem ks. Adama Bonieckiego i Janiny Ochojskiej; "Spotkanie z miłością" z Janem Budziaszkiem; Świat finansów a chrześcijanin" z Piotrem Kamińskim, ówczesnym wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych ; "Kościół a biznes" z o. Maciejem Ziębą; spotkanie z bratem Markiem z Taize; "Gringo wśród dzikich plemion" z Wojciechem Cejrowskim; "Chrześcijańskie orzenie kultury europejskiej" z Janem Pospieszalskim; "Sekret, aby Twój anioł stróż pomógł Ci znaleźć pracę" z Szymonem Hołownią; spotkanie o korupcji z założycielem stowarzyszenia Stop Korupcji; "Rola Kościoła i związków wyznaniowych w życiu publicznym kraju" z udziałem przewodniczącego Ligi Muzułmańskiej RP, ks. Markiem Gancarczykiem i Dariuszem Karłowiczem; spotkanie o magii, zabobonach i innych zagrożeniach duchowych  
  • happening "Wesele" w Auli Spadochronowej (na auli ustawiliśmy szeroko zastawiony stół z mnóstwem jedzenia i odpowiednio przyozdobiliśmy aulę balonami i weselnymi wzorami; był Marsz Mendelsona i uroczyste powitanie Młodej Pary, nie zabrakło oczepin!)  
  • warsztaty taneczne z motywem 8 błogosławieństw, warsztaty o ikonach   - koncert gospel  

Cykl nie jest już kontynuowany