Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo

Kurs Pierwszej Pomocy - SĄ JESZCZE MIEJSCA!

6-7 grudnia 2008 (najbliższy weekend) | Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy może kiedyś uratować komuś życie!

Zapraszamy na dwa kursy pierwszej pomocy, które zostaną przeprowadzone przez ratowników z fundacji św. Kamila, w ramach listopadowej edycji projektu „Poruszyć niebo i ziemię” Uczestnicy otrzymają certyfiakty o odbyciu kursu.

6 - 7 grudnia - UW, godz 9-15

Kursy składać się będą z teorii i ćwiczeń praktycznych w kilku osobowych grupach. Wykonywane będą symulacje by jak najlepiej przećwiczyć sposoby udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie czasu na zadawanie pytań i ćwiczenia indywidualne pod okiem doświadczonych instruktorów.

Koszt dla studentów 25 zł !!!

zapisy: [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres] (imię, nazwisko, uczelnia+ kierunek, miejsce urodzenia+ województwo- niezbędne do zaświadczenia oraz telefon kontaktowy!)

miejsce: Instytut Archeologii (Krakowskie Przedmieście)

Przez dwa dni w sympatycznej atmosferze będziemy ćwiczyć jakie działania podejmować by pomóc w różnych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo kto będzie potrzebował twojej pomocy, może będzie to ktoś z twojej rodziny lub zupełnie obca osoba albo kilkuletnie dziecko twoich znajomych. Dlatego podczas kursu dużo ćwiczymy na małych i dużych fantomach – bo różne są wypadki i choroby. Statystyki są szokujące, znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest słaba, a na tle innych krajów w naszym, utrzymuje się bardzo niska przeżywalność ofiar wypadków. O ile na ilość wypadków wpływa zachowanie kierowców, stan dróg i pojazdów to dla życia poszkodowanego często decydująca bywa pomoc lub brak nawet najmniejszej pomocy ze strony świadka wypadku - dlatego warto poznć jak to się robi!

Kurs organizowany jest przez Soli Deo UW i NZS. Kursy zostaną przeprowadzone przez ratowników z fundacji św. Kamila.

UWAGA!- Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu kursu.