Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo

Być jak Justyna Kowalczyk - rekolekcje na UW zakończone

To już za nami, 3 - 5 marca | Rekolekcje na Uniwersytecie Warszawskim zostały zakończone. Słuchaliśmy o tym, jak zdobywać olimpijskie złoto  w codzienności. Już wiemy, że trzeba walczyć  i zwyciężać.

Jako katolicy jesteśmy do tego zobowiązani! Rekolekcje organizowane we współpracy z SKMA pt. "Nagroda nieprzemijająca. Czy Ewangelia jest dla Zwycięzców?" w dniach 3-5 marca wygłosił dla nas  ks. Maciej Szeszko SDS.

Każdego dnia w rekolekcjach brało udział ok. 200 osób. Konferencje odbywały się wieczorami w Audytorium Maximum UW, podczas gdy Msza św. na zakończenie rekolekcji odbyła się w Kościele Akademickim św. Anny. Przesłanie na pozostałe dni Wielkiego Postu mówi o tym, iż zadaniem katolików nie jest szukanie cierpienia czy krzyża,  lecz pokonywanie siebie i wygrywanie życia. Warto o tym pamiętać!

Dziękujemy ks. Maciejowi Szeszko SDS za tyle mocnych słów. Teraz nadszedł czas, by wcielić je w życie.  Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach ASK Soli Deo. Niebawem odbędą się rekolekcje na innych uczelniach  oraz rekolekcje weekendowe dla UW. Na wygrywanie życia warto poświęcać czas. Zwycięsko.