Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (3)
| ASK Soli Deo
images/stories/jpiia.jpg

Papież bez kremówek

ASK Soli Deo UW wraz z Warszawską Krucjatą Młodych oraz Studenckim Kołem Myśli Politycznej zapraszają na debatę: „Papież bez kremówek – nieznane oblicza Jana Pawła II”

Celem dyskusji będzie ukazanie innego oblicza Jana Pawła II, odmiennego niż to, które jest obecnie przedstawiane w mediach. Chcemy zatem odejść od rozmów o przysłowiowych kremówkach oraz o tym jak bardzo papież związany był z Polską, Wadowicami, Krakowem. Głównym tematem, którym zajmą się nasi dyskutanci będzie nauczanie Jana Pawła II. Co chciał nam powiedzieć? Jakie było jego prywatne zdanie na niektóre tematy, a w jakich kwestiach wypowiadał się jako głowa Kościoła? Poruszymy problemy, których Ojciec Święty nie bał się poruszać, a które uważał za niezwykle istotne z punktu widzenia etyki. Dyskusja będzie znakomitą okazją do zapoznania się z tą mniej medialną stroną człowieka, który już 1 maja zostanie przyjęty do grona błogosławionych.

19 kwietnia 2011 (wtorek), godz. 18:30 aula im. Mickiewicza, Auditorium Maximum, Kampus Główny UW   Goście:

ks. prof. dr hab. WALDEMAR CHROSTOWSKI red. TOMASZ TERLIKOWSKI p. MARIUSZ DZIERŻAWSKI

Dyskusję poprowadzi dr Paweł Skibiński(IH UW)   Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polonia Christiana, Radio Plus, bosko.pl, Opoka