Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
images/stories/grafiki/nikas%20fot.%20pawe%20kula%201.jpg

„ODWAGI! Prawo, Moralność i Ludzkie Życie” Nikolas T. Nikas

  Nurtują Cię problemy etyczne: aborcja, klonowanie, badania na komórkach macierzystych? Lepiej nie mogłeś trafić!   Przyjdź na wykład Nicolasa T. Nicasa, amerykańskiego specjalisty od zagadnień bioetycznych, adwokata, uczestnika procesu przed SN USA w sprawie Carhart v. Stenberg, dotyczącej aborcji przez częściowy poród, działacza Fundacji Obrony Bioetyki.   Spotkanie odbędzie się trzy razy, na różnych uczelniach, w różnych terminach! Wszystkie wykłady będą tłumaczone.  

„Be courageous! Law, Morality and Human Life” Uniwersytet Warszawski, Aula A3, Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4 - przystanek Biblioteka Uniwersytecka) 22 kwietnia 2013, godz. 19.00   "Law, Bioethics and Human Life" Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula im. Roberta Schumana, Auditorium Maximum, Wóycickiego 1/3 23 kwietnia 2013, godz. 10.00   "Embryo, Cloning and Conscience: American Legal Experience" Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Biblioteczno-Informacyjne,bul. Żwirki i Wigury 73, sala 127, 23 kwietnia, godz. 15.00  ****Nie można tego przegapić!


Organizatorzy: Centrum Prawne Ordo Iuris, Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej Ius et Civitas, Koło Nauk o Państwie i Prawie „Pro Patria” oraz Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo

Patroni medialni: Akademia Iuris, bosko.pl, fronda.pl, katolik.pl, KSM AW, PCh24.pl, Przewodnik Katolicki, Tryby  

** **  ** **    

 

   

            Nikolas T**.** Nikas, jeden z Fundatorów, Prezes, oraz Szef Działu Prawnego Bioethics Defense Fund ( Fundacji Obrony Bioetyki) – prawniczej organizacji profil non-profit, podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie. Absolwent stosunków międzynarodowych (1979) oraz politologii (1981) na Uniwersytecie Notre Dame. Ukończył Arizona State University College of Law, magna cum laude ze stopniem Juris Doctor.

Nikolas T. Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie integrującym prawno-naturalną inspirację z teorią polityczną i faktami dostarczanymi przez nauki przyrodnicze oraz medycynę. Dzięki Fundacji Obrony Bioetyki może swą wiedzę i umiejętności angażować na polu prawodawstwa, postępowań procesowych, edukacji i w mediach. Nikas jest znanym ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Zaangażowany był w postępowania sądowe dotyczące klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz krajowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji.

W 2000 roku Nikas zorganizował i brał czynny udział w przygotowaniu stanowiska prawnego dla Prokuratora Generalnego Nebraski w toczonej przed Sądem Najwyższym USA sprawie Carhart v. Stenberg dotyczącej aborcji przez częściowy poród. Nikas prowadził konsultacje z członkami i prawnikami Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie. Zeznawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i praw wynikających z zasady wolności słowa.

Nikas będąc dynamicznym mówcą, wykładał na wszystkie tematy z zakresu bioetyki na wiodących uczelniach medycznych i prawniczych, na czele z Uniwersytetem Stanforda, Columbia, Cornell i wielu innych. Wraz z żoną Melindą i piątką dorosłych dzieci mieszka w Phoenix w Arizonie.