Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (3)
| ASK Soli Deo
images/stories/ciemno%20czyli%20jasno.jpg

Ciemność, ciemność, widzę… ŚWIATŁO! – M. LORENC, J. MELA, M. JAKIMOWICZ

Spotkanie z Autorem i Bohaterami książki „Ciemno, czyli jasno. Jaki mowicz, takie rozmowy”   Niektóre wydarzenia wywołują wyjątkowo mocne przeżycia i głębokie refleksje. Są one tym silniejsze, im bardziej dotykają głębi człowieka: jego godności, wrażliwości czy cielesności. O takich egzystencjalnych przeżyciach chcemy porozmawiać z Marcinem Jakimowiczem oraz Jaśkiem Melą i Michałem Lorencem. Do zorganizowania spotkania zachęciła nas niesamowita książka Marcina Jakimowicza zawierająca wywiady z kilkunastoma osobami, w tym wyżej wymienionymi, na temat tego, co w człowieku najbardziej delikatne i najbardziej głębokie. Zaproszeni goście są gotowi podzielić się swoimi historiami i refleksjami. To spotkanie powinno pokazać nam, ze aby rozumieć człowieka, potrzebujemy wiedzy nie tylko z zakresu biologii, psychologii czy antropologii. Potrzebujemy mądrości, a ona jest ponad granicą nauki.  

3 czerwca 2013, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, sala nr 219, godz. 19.00.

    Informacje o książce   "Ciemno, czyli jasno. Jaki mowicz, takie rozmowy": http://www.niecale.pl/pl/product/marcin-jakimowicz-ciemno-czyli-jasno       *"Gdy miałem 13 lat, w wypadku straciłem rękę i nogę. Ale to nie był najtragiczniejszy moment w moim życiu. Kiedy miałem siedem lat, spłonął nasz dom w Malborku. Rodzice, ja, dwie moje siostry i brat staliśmy i patrzyliśmy, jak tracimy wszystko. Rok później utopił się *mój młodszy brat, Piotruś" - taki scenariusz opowiedział mi Jasiek Mela. Prawdziwe trzęsienie ziemi. Zapytałem go, jak wyjść spod takich gruzów - pisze Marcin Jakimowicz, autor książki "Ciemno, czyli jasno", we wstępie do jednego z wywiadów.   Poniżej prezentujemy rekomendacje książki od czworga dziennikarzy:**

Robert Mazurek: Nie wiem co Jakimowicz zadał MICHAŁOWI LORENCOWI, że ten zgodził się na wywiad. Mnie odmawia od lat biorąc na litość. Jakimowicz widocznie nie zna tego uczucia, więc dostają państwo 25 bezlitośnie szczerych wywiadów. I nie oglądajcie państwo już dłużej okładki, to trzeba czytać!   Brygida Grysiak:** Wysoko w górach mówi do Jaśka Meli: "Jestem! Nie musisz się drzeć". To książka o tym, że Bóg jest. Blisko. Zawsze. I mimo wszystko. Po lekturze masz ochotę - jak mawia jedna z bohaterek - chwycić za telefon i do Niego zadzwonić...

Bogdan Rymanowski: Największym marzeniem dziennikarza jest to, żeby wywiad nie umarł chwilę po jego przeczytaniu. Książka Marcina Jakimowicza to dowód, że marzenia się spełniają. Rozmowa z Anną Golędzinowską poruszyła mnie do głębi.

Krzysztof Ziemiec: Wiele dobrych przedstawień, filmów czy książek wraz z upływem czasu traci na aktualności. Jeszcze gorzej jest z felietonem i wywiadem prasowym - te żyją najkrócej. Ale rozmowy Jakimowicza doskonale się przed tym bronią. To, co mają do powiedzenia jego bohaterowie, jest ponadczasowe. A może nawet coraz bardziej aktualne. Będzie możliwość kupienia książki „Ciemno, czyli jasno. Jaki mowicz, takie rozmowy” (Wyd. Niecałe/Gość Niedzielny 2013) oraz otrzymanie dedykacji autora.   Zapraszamy!