Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
papiez_prymas01.jpg

Papież, który wymaga, Prymas, który inspiruje

Zapraszamy do Strefy JP2 - namiotu na Placu Zamkowym, w którym od 22 kwietnia odbywają się ciekawe wydarzenia – debaty, wykłady, czuwania, prezentacje filmów.

Szczególnie zapraszamy w piątek (25.04). W tym dniu o godz. 18.30 poprowadzimy spotkanie "Papież, który wymaga, Prymas, który inspiruje - dla młodych nie o kremówkach"

Strefa JP2 powstała w ramach obchodów uroczystości kanonizacji Jana Pawła II "Jeśli szukasz źródła, idź pod prąd", organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II i  

 

To było w skrócie. A trochę więcej o spotkaniu: O Janie Pawle II wiesz pewnie wiele, o prymasie Wyszyńskim może nieco mniej, ale ile tak naprawdę wiesz o ich nauczaniu?

Zarówno papież jak i prymas wiele ze swoich wystąpień kierowali do młodzieży, starając się pokazać jakim wartościom warto w życiu zaufać. Ich nawoływanie do zaufania prawdzie, dobru i miłości i do zaufania Chrystusowi, właśnie tu, w centrum Warszawy, powinno wybrzmieć szczególnie głośno.

Celem spotkania jest pokazanie, że dwaj wybitni Polacy to nie tylko niedoścignione autorytety z przeszłości, ale postaci, z których my młodzi możemy brać przykład w codzienności.

Spotkanie ma charakter interaktywny (zdjęcia, filmy, nieznane fragmenty nagrań ze spotkań młodzieży z Janem Pawłem II i kard. Stefanem Wyszyńskim) i skierowane jest do studentów.

 


 

Zapraszamy również na inne wydarzenia w ramach organizowanych obchodów uroczystości kanonizacji JPII. Szczególnie zapraszamy na czuwanie modlitewne „Do Źródła”.

26 kwietnia (sobota), godz. 19:00, Plac Piłsudskiego w Warszawie

 

 {youtube}nfbITwPECz8{/youtube}

 

www.kanonizacjajp2.com