Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
lm14_02.jpg

W tym tygodniu!

Zapraszamy Was na trzy wydarzenia, które w tym tygodniu organizujemy na uczelniach. Są to znany już Wam cykl "Laboratorium Miłości", spotkanie z o. Adamem Szustakiem OP i Robertem "Litzą" Friedrichem oraz nowość w naszych kalendarzach - warsztaty "Obudź w sobie potencjał" na UKSW. Rezerwujcie czas, zaczynamy już we wtorek!  

**


**Szczegóły:

LABORATORIUM MIŁOŚCI

Wciąż poszukujesz swojej drugiej połówki? Masz już narzeczonego? A może jesteś niepoprawnym romantykiem? Nieważne, i tak nie może ominąć Cię tegoroczne LABORATORIUM MIŁOŚCI!

LABORATORIUM MIŁOŚCI to coroczny cykl konferencji organizowany na Uniwersytecie Warszawskim od 2005 roku. Staramy się spojrzeć jak najszerzej na różne aspekty miłości: tę damsko – męską, małżeństwo, narzeczeństwo, sympatię, miłość do bliźniego, przyjaciela, a także... do samego siebie.

Co roku największe aule Uniwersytetu Warszawskiego wypełniają się nie tylko studentami, którzy pragną posłuchać zapraszanych przez nas bardzo ciekawych gości.

25 listopada, godz. 20:00, Aula Starego BUWu - "Od narzeczeństwa do małżeństwa, czyli krótka historia rewolucji" - konferencja o tym, co zmienia się po ślubie i czym różni się narzeczeństwo od małżeństwa, którą poprowadzi o. Michał Kubicz.

27 listopada, godz. 20:10, Aula Starego BUWu - "Coś więcej niż "dwie połówki"... Jak się poznawać, by stworzyć wielką miłość" - psycholog dr Szymon Grzelak o tym na co zwracać uwagę przy poznawaniu drugiej osoby, jak wygląda poznawanie siebie nawzajem na początku relacji, oraz o tym, że aby poznać innego człowieka trzeba najpierw poznać siebie.

A w przyszłym tygodniu: **1 grudnia**, godz. 18:30 - Gmach Główny PW, sala 134 - "Kiedy zbudować nowy porządek, czyli najlepsze zaczyna się po ślubie" - piosenkarka Natalia Niemen opowie o czystości przedmałżeńskiej, jej wartości oraz o swoich doświadczeniach z nią związanych.  Po konferencji odbędzie się spotkanie z autorem książki "Laboratorium miłości", Zbigniewem Kaliszukiem. Będzie można nabyć jego książkę.

 


  **OBUDŹ W SOBIE POTENCJAŁ**

Zapraszamy na nowy projekt organizowany przez Soli Deo. W dniach 25-27 listopada odbędą się po raz pierwszy dni rozwoju osobistego, duchowego oraz biznesowego w oparciu o wartości chrześcijańskie na kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3.

Któż dzielniej wojuje niż ten, kto stara się pokonać samego siebie? To powinno być naszym zadaniem! Pokonać samego siebie, stawać się codziennie coraz mężniejszymi, coraz lepszymi w tej walce. Pokorne poznanie siebie pewniej prowadzi do Boga. Aby mieć cierpliwość do innych, najpierw trzeba mieć cierpliwość do samego siebie.

ZAPISY NA WARSZTATY MAILOWO!! na adres: [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres] w tytule tytuł szkolenia.

Plan konferencji:

Wtorek (25.11): 10.00 mini konferencja warsztatowa z Tomaszem Sztreker „Co Ci jest potrzebne, aby osiągnąć milion? – Wiara w Biznesie”, -s.114 w bud. 21 (Audytorium Maximum) 17.45 warsztaty z ks. dr Rafałem Ostrowskim "Bóg zaprasza Cię do rozwoju". -s.201 w bud. 21 (AM)

Środa (26.11): 15.00 warsztaty z Maciejem Gnyszką „Sztuka tworzenia sieci osób życzliwych, czyli czym jest networking” -s. 1522 bud 15 17.00 wykład interaktywny z Ewą Bereła "Inteligencja emocjonalna – moda czy sposób na sukces?" - warsztat dotyczący budowania poczucia własnej wartości (jedna z kompetencji EQ) - s.108 w bud. 21

Czwartek (27.11): 13.20 warsztaty z Dorotą Bulkowską "Asertywnie? Ale jak....? o budowaniu zdrowych relacji" s.327 bud 21 16.00 warsztaty z Łukaszem Kucharskim "Ciało i duch -zmiana nawyków" -.s. 202 w bud. 21

Warsztaty będą trwać ok 1,5-2 godzin.

 


  WILKI DWA

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Wilki Dwa. Męska Przeprawa przez życie” - o. Adamem Szustakiem OP i Robertem "LITZĄ" Friedrichem!

Konferencja odbędzie się w najbliższą środę, 26 listopada z o godzinie 19:30 w auli A Szkoły Głównej Handlowej (budynek A) przy ulicy Rakowieckiej 24.

NIESTETY LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA. Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy.

Książka "Wilki Dwa" wydana przez wydawnictwo Znak jest już do kupienia w księgarniach i sklepach internetowych:

Rockowy muzyk i wędrowny kaznodzieja tropią dwa wilki, które żyją w każdym z nas. Wilk zły nie ma nam nic do zaoferowania, ale atakuje podstępnie, z zaskoczenia. Robi wszystko, żeby nas upodlić. Wkręca w najgorsze sytuacje. Wilk dobry to Wszechmoc, która z niczego potrafi stworzyć życie. Ten wilk wiernie chodzi za nami i pokazuje naszą wartość.

Autorzy opowiadają o ekstremalnej drodze, którą każdy musi przejść. O drodze, na której często dopada nas zwątpienie, depresja, bunt, ale też spotyka szczęście, radość i spełnienie. Celnie i konkretnie. Autentycznie na maksa. Obaj każdego dnia toczą walkę z jednym i drugim wilkiem, i nie zawsze udaje się wybrać tego dobrego.