Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
25_lat_SoliDeo_08.jpg

25-lecie ASK Soli Deo

W sobotę 25 października świętowaliśmy 25-lecie.  W uroczystościach udział wzięli członkowie i absolwenci Soli Deo, kard. Kazimierz Nycz metropolita warszawski, ks. prał. Józef Maj – kapelan i założyciel Stowarzyszenia, duszpasterze Soli Deo, ks. Jacek Siekierki – rektor kościoła św. Anny w Warszawie – Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego oraz rektorzy warszawskich uczelni wyższych.

 

 

  • Tym się różnicie od duszpasterstwa akademickiego, że podejmujecie Wasze zadania na Waszą, katolików – świeckich, odpowiedzialność. W duszpasterstwie akademickim dużo tej odpowiedzialności bierze na siebie ten, który jest duszpasterzem. W stowarzyszeniu katolickim, odpowiedzialność katolików świeckich jest na Waszych ramionach. Kapłan pełni rolę kapelana – mówił kard. Nycz podczas uroczystej Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej.

Metropolita Warszawski swoją homilię zakończył podziękowaniami. „Jako biskup dziękuję za to, co do mnie dociera z Waszej działalności. Dziękuję za Waszą działalność kulturalną na uczelniach, dziękuję za organizowanie w ramach uczelni debat i dyskusji naukowych, paranaukowych na różne aktualne współczesne tematy i wyzwania - etyczne, światopoglądowe. Dziękuję także za to, że próbujecie wchodzić nawet tak głęboko, dzięki życzliwości Waszych rektorów na uczelni, w ramach których próbujecie organizować godziny, dni refleksji na wzór rekolekcji, które przeżywamy w kościołach i parafiach.”

Po Mszy Św. złożyliśmy kwiaty przy grobie kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiaclecia, patrona naszego Stowarzyszenia.

 

 

Wieczorem odbył się bal, podczas którego głos zabrali: prezes ASK Soli Deo Bartłomiej Gortych, założyciel naszego Stowarzyszenia Piotr Gryza, wybitny socjolog dr Robert Wyszyński – jeden ze współzałożycieli oraz ks. prał. Józef Maj.

 

 

 P R Z E M Ó W I E N I A

 

** **

 

 

** **

 

Przemówienie Roberta Wyszyńskiego, jednego z założycieli ASK Soli Deo, obecnie wybitnego socjologa UW /wkrótce/

 

Przemówienie ks. prał. Józefa Maja, jednego z założycieli ASK Soli Deo/wkrótce/

 

 

A R T Y K U Ł Y

**  **

** **

 

G A L E R I A   Z D J Ę Ć

   

   

   

 

(fot. Piotr Woźniakiewicz - ArsLumen, Justyna Adamczyk)

PS Jeśli posiadają Państwo zdjęcia z 25-lecia i chcieliby je udostępnić to koniecznie prosimy o kontakt!