
Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem - Czy warto być dobrym?
Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Ziemcem, prezenterem telewizyjnym.
24 lutego (wtorek), godz. 20:15, aula Starego BUWu w Kampusie Głównym UW.
Pan Krzysztof w swojej najnowszej publikacji „Warto być dobrym” opisał działalność m.in. Janiny Ochojskiej, ks. Jacka Stryczka, s. Małgorzaty Chmielewskiej i Anny Dymnej, ale także osób, które nie goszczą w mediach na co dzień. Podczas spotkania odpowie, czy każdy z nas potrafi pomagać? Jak odnaleźć w sobie chęć do pomocy innym? Jak pomagać z głową? Czy pomaganie innym to obowiązek czy przyjemność? Czy pomaganie jest modne?
Ludzie podobno są nieczuli i nie zauważają potrzeb innych. Media „znieczulicę społeczną” tłumaczą różnymi powodami: bo ludzie są egoistami, bo nie mają czasu, bo cały czas pracują. Pomoc nie przynosi żadnych korzyści materialnych, a dzisiaj liczy się tylko pieniądz. Ale czy jest tak na pewno?
Nie myśl, że będziesz tylko słuchać. Każdy chętny (w miarę możliwości czasowych :-)) będzie mógł zadać sam pytanie Krzysztofowi Ziemcowi.
Spotkanie poprowadzi Ewelina Steczkowska, dziennikarka tygodnika Idziemy i miesięcznika wSieci Historii.